10.10.2017 / Gösterim Sayısı : 453

Temiz Ağıl Projesi Uygulamaya Girdi

#2017 temiz ağıl projesi

Manisa İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin talebi üzerine Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Manisa Büyükşehir Belediyesinin iş birliğinde, Manisa İli genelindeki koyun ve keçi ağıllarında dezenfeksiyon seferberliği başlatıldı.  Projede amaç; özellikle doğum dönemi öncesinde ağıllarda dezenfeksiyon gerçekleştirerek ölüm oranlarını azaltmak ve ekonomik kayıpları durdurmak.

 

Bu kapsamda, Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü projenin organizasyonunda görev alırken, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Haşereyle Mücadele Şube Müdürlüğü ekip ve ekipmanların temin edilmesinde, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği ise ilaçların alınmasında görev üstleniyor.

 

09.10.2017 tarihinde Güzelköy Mahallesindeki bir küçükbaş işletmesinde, Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili İsmail Kaya, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, ve Manisa İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüdaverdi Sağlam bir araya gelerek ilk uygulamayı hep beraber gerçekleştirdiler.

 

İsmail Kaya, Talip Akbaş ve Hüdaverdi Sağlam'ın bizzat gerçekleştirdikleri ilaçlama uygulamasında, Hayvan Sağlığı Yetistiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Melikşah Taşkın, Manisa Büyükşehir Belediyesi Haşereyle Mücadele Şube Müdürü Gözde Koç, Veteriner Hekimler ve ilaçlama ekibi de hazır bulundular.

''