6.10.2017 / Gösterim Sayısı : 246

Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılandı

#2017 Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılandı

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında, Soma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü örnek bir etkinlik gerçekleştirdi. İlçe Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Veteriner Hekimler Eren Özok ve Üzeyir Aydın, Soma İlçesindeki Anaokullarını gezerek çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için eğitim verdiler.

 

Veteriner Hekimlerin sunumları ve anlatımlarıyla hayvanları daha yakından tanıma fırsatı bulan minikler, onlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmanın mutluluğunu yaşadılar. Verilen eğitimlerde sokak hayvanlarına ve doğada bizimle birlikte yaşayan canlılara nasıl davranılması gerektiği, onlarında birer canlı olduğu, hayvanlara karşı duyarlı olunması gerekliliği aktarıldı. 4 Ekim'de düzenlenen Dünya Hayvanları Koruma Günü'nün bir gün ile sınırlı tutulmamasının, aksine tüm yıla yayılmasının gerektiğinin altı çizildi.

 

Hayvan sevgisinin çocuk gelişimine önemli katkıları olduğu görülmekte; çocuklar üzerinde günlük yaşamın stresini azaltmaktan bağışıklık sisteminin güçlenmesine, iletişim becerilerini arttırmaktan sorumluluk alma eğilimini geliştirmeye kadar pek çok alanda çocuklara destek olduğu ifade edilmektedir.

 


''